Sizi buraya Google gönderdiyse ve kim bu adam diye düşünmekteyseniz…

1971 yılında İstanbul’da doğdum. Üniversite sınavlarında tek bir fizik sorusuna bile doğru cevap veremeden fizik bölümünü kazandım. Baktım dersler hoşuma gidiyor, dişimi sıkıp mezun oldum. Ama fizikçi olmaya cesaret edemedim. 2004’e kadar finans sektöründe çalıştım. Sonra işi gücü bırakıp roman yazmaya başladım. İnternette bulduğunuz eski fotoğraflara aldanmayın, bir zamanlar daha kiloluydum ve saçlarım vardı. İlk romanım, Kar Kuyusu 2005’de yayımlandı. Daha sonra Küçük Yalanlar Kitabı, 47 Numaralı Kamara ve son olarak 2012’de 04:00 çıktı. Roman dışında öykü yazıyorum ve arada sırada çeviri yapıyorum. Aslına bakarsanız şimdilik sadece bir tane çeviri yaptım (İnsan Çatlatan Hayvan Öyküleri, Hannah Tinti) ama fırsat olursa devamı gelsin isterim.

Yazı yazmaktan zaman kaldığında elektronik müzik yapmayı seviyorum…

…ama para kazanmak için değil, sadece kendi kendimi eğlendirmek için. Doğrusu müzik yaparak para kazanmak hiç fena olmazdı, kendime daha çok elektronik müzik oyuncağı alabilirdim ve hiç suçluluk duygusu hissetmezdim. Hala İstanbul’da yaşıyorum ama günün birinde şöyle bir yere yerleşme hayallerim var. Ya da şöyle bir yere. En sevdiğim film Blade Runner ve en sevdiğim şarkı sözü “…teach me the value of restraint / of saving my strength / and long pauses.” Jun Miyake’nin Turn Back isimli şarkısından bu sözler. 04:00 isimli romanımın sonunda, önemli bir sahnede karşınıza çıkabilir. Aynı romanda bahsi geçen diğer şarkıları şu sayfada görebilirsiniz. Nasıl bir roman bu 04:00 diye merak ediyorsanız, bir de şöyle bir tanıtım filmi yapmıştım.

Bu sitede neler var diye soracak olursanız, en başta edebiyat ağırlıklı bir BLOG var.

Sırf edebiyat hakkında yazmıyorum elbette. Ayrıca son yazının tarihine bakıp da terk edilmiş bir bloga düştüğünüzü sanmayın lütfen. Tembellik yaptığım dönemler de oluyor, çenemin düştüğü dönemler de. İlginizi çeken bir yazıya rastlarsanız lütfen altına birkaç satır yorum eklemeyi ihmal etmeyin. Soru sorarsanız mutlaka cevap vermeye çalışırım. Bugüne kadar yayınlanmış romanlarım, öykülerim ve çevirilerim hakkında bilgi edinmek için KİTAPLAR bölümüne bakabilirsiniz. Gazete ve dergilerde çıkan benimle ilgili yazıları, haberleri, söyleşileri vs. MEDYADAN bölümünde topluyorum. Romanlarımdan kısa bölümler indirip okumak isterseniz, KÜTÜPHANE sayfasında PDF dosyalarını bulabilirsiniz.