Bazen güzel şeyler de oluyor.

Örneğin geçen ay şöyle bir şey oldu:

Son zamanlarda benimle konuşanlar ya da sosyal medyada takip edenler bilir. Oldukça yeni keşfettiğim Istanbul Art News (IAN) isimli kültür ve sanat yayınına o kadar aşık oldum ki sürekli ondan bahsedip duruyorum. IAN'a dergi de demek mümkün, gazete de. Bir türlü karar veremediğim için sanat yayını diye ucu açık laflar edip duyuyorum.

Dergi kısmına (görmemiş olanlar için: bir sürü gazete ve bir adet dergi bir arada kocaman bir paket halinde geliyor, tarif etmekteki güçlük bu sebepten) iki tane de yazı yazdım, onları da şurada ve şurada okuyabilirsiniz.

Bu sırada öğrendim ki, güzel bir tesadüf eseri onlar da beni Kasım sayısı için odak yazar seçmişler. Gerçekten çok sevindim ve onur duydum. İnsanın romanını en sevdiği kitapçının vitrininde görmesi gibi bir duygu bu.

Sonuçta ortaya Hüseyin Kesim ve Arzuhan Birvar'ın benimle yaptığı gayet uzun bir söyleşi ile Seval Şahin, Cansu Özyurt, Merve Öztürk ve Seda Bütün'ün romanlarım üzerine yazdıkları dört inceleme yazısı çıktı.

Üzerinden bir ay geçti, Kasım sayısı raflardan kalktı, benimle ilgili kısmı okumak isteyenler için buraya koyuyorum. Dosyayı buradan açabilirsiniz. Ya da aşağıdaki resme tıklayınız. Ben de bu vesileyle Seval Şahin, Çağlayan Çevik ve tüm ekibe bir defa daha teşekkürlerimi göndereyim.

IAN Odak_preview